Spełnianie potrzeb z Edge wymaga przyzwyczajenia

Dużo użytkowników przeglądarki internetowej Internet Exploer żaliło się na jej działanie. Dlatego Microsoft stworzył przeglądarkę internetową Edge dla Windows 10. Podobno wszystko robi dużo szybciej, a działania zakładek i nowych kart są bardziej intuicyjne. Zmieniono też wiele pod względem czyszczenia pamięci i usuwania historii odwiedzin stron internetowych. Czy Edge jest lepszy od Chrome albo Firefoxa? Jedno jest pewne do spełniania potrzeb z Edge trzeba się przyzwyczaić.

Duża część użytkowników Internetu jako takiego, najczęściej używa poczty internetowej, a na drugim miejscu jest właściwe przeglądarka internetowa. Dlatego Microsoft wbudował w Windows 10 nową przeglądarkę internetową Edge. Stało się tak, ponieważ Internet Explorer miewał częste napady hackerskie, ze względu na liczne luki w bezpieczeństwie tej aplikacji internetowej. Dodatkowo Internet Explorer działał powoli i często nie mógł mieć dodatków nowszych aplikacji internetowych. Natomiast Edge jest dużo szybszy, naprawiono w nim wszelkie luki Explorera Internet a dodatkowo nie będzie miał uciążliwych aktualizacji.

Jednak nie wszystko jest takie piękne jakby każdy z nas chciał. Dlatego do spełniania potrzeb z Edge trzeba się przyzwyczaić. Według testów w Chrome i Firefox wystarczy na to kilka wejść na stronę główną przeglądarki internetowej. Wszystko jest proste: wpisujesz adres strony internetowej albo wyszukane hasło, a resztą zajmuje się Firefox albo Chrome. W przypadku przeglądarki Internetowej Edge cała sprawa wygląda bardzo skomplikowanie. Po pierwsze nie ma paska do wpisywania adresu strony internetowej, pojawia się on dopiero po kliknięciu paska odświeżenia. Oczywiście jest to plus dla użytkowników obsługujących urządzenia dotykowe, jednak dla wszystkich pozostałych to uciążliwa funkcjonalność. Zamiast paska menu, czy paska narzędzi z zakładkami, w Edge są trzy ikonki, w których ukryto ustawienia i funkcje. Co prawda powiększa to widoczność na ekranie, ale niektórzy użytkownicy nie wiedzą co zrobić. Do Edge trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ogromnym plusem Edge jest wygląd. Design tej przeglądarki internetowej jest naprawdę dopasowany do Windows 10.

You may also like...