Ataki DDoS na usługi sieciowe

Distributed Denial of Service to rodzaj hakerskiego ataku na serwer lub stronę internetową. Jego działanie opiera się na napaści, która blokuje usługę internetową. Atak DDoS na usługi sieciowe generuje sztuczny ruch, wpycha ten ruch we wszystkie wolne zasoby i niszczy stronę, zawiesza ją, powoduje liczne błędy w działaniu, zapycha serwer. Specjalne oprogramowanie umożliwia hakerom działania na stronie internetowej z wielu komputerów jednocześnie. Dlatego ich wyeliminowanie jest trudne i najczęściej prowadzi do całkowitego zawieszenia się strony internetowej.

Hakerzy pracują z różnych miejsc na świecie, tak aby wychwycenie ich tożsamości było możliwie jak najbardziej utrudnione. Wysyłają więc oni mnóstwo danych, po to aby zablokować stronę internetową. Przez to, że są rozsiani po świecie, serwer nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie żądania jednocześnie, blokuje się więc cała usług i strona internetowa. W przypadku sklepów internetowych blokowana jest cała platforma wraz z infrastrukturą klienta.

ENISA to raporty wygenerowane przez Agencję Unii Europejskiej ds. Cyber bezpieczeństwa, generowane co roku. Ich zadaniem DDoS to atak znany od bardzo dawna. Jednakże hakerzy rozwijają swoje umiejętności, więc działanie takiego ataku jest coraz bardziej skomplikowane, zaawansowane a ich szkodliwość rośnie z miesiąca na miesiąc.

E-commerce bardzo cierpi na atakach DDoS, ponieważ ich zarobki są skonsolidowane z usługami internetowymi, a jeden dzień takiego ataku może przynieść straty rzędu kilkunastu tysięcy złotych, a nawet milionów. Paraliż stron internetowych i usług, uniemożliwia klientom realizację nawet najprostszych zakupów.

Można oczywiście się bronić. T-Mobile wskazuje na usługę AntyDDoS, która ma skutecznie bronić usługi internetowe przed tego typu atakami. Narzędzie to cały czas ochrania witryny internetowe, dzięki czemu nigdy one nie są zawieszane, nie ulegają błędom i awariom. Narzędzie to monitoruje sieć i blokuje sztucznie generowany ruch. Aplikacja ta chroni przez cały rok, a ilość ataków nie jest zależna od dodatkowych opłat, blokuje każdy atak niezależnie od ich liczby.

You may also like...