10 najlepszych wskazówek dotyczących drukowania z telefonu komórkowego

Najlepsze wskazówki i informacje dotyczące drukowania z telefonu komórkowego

  1. Kup odpowiednią drukarkę. Wiele telefonów może być używanych do drukowania dokumentów. Jeśli masz nowszego iPhone’a, technologia AirPrint firmy Apple umożliwia wysyłanie dokumentów do drukarki AirPrint za pośrednictwem połączenia Wi-Fi telefonu. Użytkownicy systemu Android mają do dyspozycji takie opcje, jak aplikacja Print dla systemu operacyjnego Google, która zawiera wbudowaną funkcję Cloud Print. Możesz też drukować bezpośrednio na drukarce HP LaserJet, Brother, Canon lub Samsung, korzystając ze standardu Mopria, który działa z niektórymi drukarkami, ale nie ze wszystkimi.
  2. Skonfiguruj opcje drukowania. Drukarkę można skonfigurować na dwa sposoby: stary sposób, który polega na podłączeniu kabla i wykonywaniu poleceń, oraz nowy sposób, który polega na pobraniu aplikacji. Stara metoda jest nadal używana przez wiele starszych urządzeń i aplikacji, więc być może będziesz musiał z niej skorzystać. Można jednak pobrać na urządzenie mobilne aplikacje, które pozwolą wybrać jedną z kilku różnych drukarek. Na przykład aplikacja Amazon Fire OS umożliwia połączenie z dowolną obsługiwaną drukarką sieciową lub można użyć sieci bezprzewodowej, np. hot spotu Wi-Fi.
  3. Skonfiguruj urządzenie mobilne. Zanim będzie można drukować, telefon musi być poprawnie skonfigurowany. Upewnij się, że działa na nim najnowsze oprogramowanie, w tym system iOS 11.0 firmy Apple lub Android 8.0 lub nowszy.
  4. Znajdź odpowiednią drukarkę. Różne drukarki lepiej współpracują z różnymi urządzeniami. Jeśli masz smartfona, rozważ zakup drukarki, która działa w technologii Bluetooth. Bluetooth to technologia bezprzewodowa, która do łączenia urządzeń wykorzystuje fale radiowe, a nie kable. Jest to idealne rozwiązanie dla telefonów, które nie mają łączności Wi-Fi.
  5. Wybierz rozmiar wydruku. Właściwy rozmiar zależy od tego, jak duży jest dokument. Jeśli jest to krótki list, zdjęcie o wymiarach 4 na 6 lub mały plakat, prawdopodobnie wystarczy Ci kartka papieru o wymiarach 4 na 6 cali. W przypadku większych dokumentów potrzebny będzie większy arkusz, np. 8 na 10 cali.
  6. Wybierz rodzaj papieru. Wybierz rodzaj papieru w zależności od tego, na jakim papierze będziesz drukować. Niektóre papiery są przeznaczone do drukowania atramentowego, w którym wykorzystuje się płynny atrament, a inne do drukowania laserowego, w którym wykorzystuje się toner.
  7. Wybierz jakość druku. W większości przypadków nie musisz się martwić o jakość wydruku. Jeśli masz kolorowe zdjęcie, często możesz sprawić, że będzie ono wyglądać jeszcze bardziej żywo, wybierając najlepszy kolor. W niektórych drukarkach można również wybrać opcję druku czarno-białego lub w skali szarości.
  8. Drukuj. Gdy już będziesz gotowy do drukowania, możesz to zrobić na dwa sposoby: Wi-Fi lub USB. Dzięki Wi-Fi możesz drukować na drukarce sieciowej połączonej z telefonem. Jeśli korzystasz z tabletu, możesz drukować na drukarce przy użyciu usługi Cloud Print.
  9. Tworzenie plików, zapisywanie i drukowanie. Pliki są przechowywane w chmurze. Aby wydrukować, otwórz plik, wybierz rozmiar wydruku, a następnie kliknij przycisk drukuj.
  10. Powtórz. Najważniejsze, aby przyzwyczaić się do drukowania w telefonie. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które ludzie uczą się robić za pomocą urządzenia mobilnego, a wymaga to praktyki. Gdy nauczysz się drukować na telefonie, będziesz to robić coraz częściej.

You may also like...