Powiązanie naszego IP, a naszej lokalizacji.

Numer naszego unikalnego protokołu IP urządzenie ma stosunkowo duży związek z lokalizacją naszego urządzenia. Poprzez sprawdzenie numeru IP jesteśmy w stanie zlokalizować gdzie w tym momencie znajduje się urządzenie korzystającego z owego numeru.

Możemy więc spokojnie powiedzieć, że moje IP i lokalizacja są ze sobą powiązane i powinniśmy być tego świadomi. W internecie nie jesteśmy anonimowi, mimo że wiele osób tak uważa.

Do sprawdzania lokalizacji posiadając jedynie adres IP możemy wykorzystać wiele powstałych w tym celu witryn internetowych, jest to dosyć proste i możliwe do zrobienia przez każdego użytkownika sieci internet.

Adres IP jest naszym identyfikatorem w sieci, a nasza lokalizacja jest do niego bezpośrednio przywiązana i przypisana.

Podsumowując, w internecie nie jesteśmy anonimowy. Nasz adres IP jest naszym identyfikatorem, poprzez który każdy inny użytkownik w sieci jest w stanie nas zlokalizować – oczywiście samo zdobycie tego numeru przez osoby trzecie nie jest takie proste, więc chodzi tutaj głównie o sprawy sądowe i kryminalne. Nasza lokalizacja jest bezpośrednio powiązana z naszym adresem IP.

 

You may also like...