Czym jest influencer marketing?

Działania marketingowe w mediach społecznościowych są obecnie dla wielu firm – zwłaszcza tych małych – podstawowym sposobem na znalezienie nowych klientów. W social mediach nie sprawdzi się jednak nudna, konwencjonalna reklama. Świat Internetu rządzi się swoimi prawami – aby zdobyć chociaż kilka sekund zainteresowania użytkownika, trzeba się naprawdę postarać. Z tego powodu agencje PR proponują nowe rozwiązania marketingowe, wśród których ciekawą opcją jest tak zwany influencer marketing.

  1. Kto powinien skorzystać z usług agencji zajmującej się PR i marketingiem?
  2. Czym jest influencer marketing?
  3. Jak zaplanować kampanię influencer marketingową dla swojej marki?

Jakiego rodzaju social media marketing jest warty uwagi? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kto powinien skorzystać z usług agencji zajmującej się PR i marketingiem?

Odpowiedni PR i dobrze dobrane strategie marketingowe mogą okazać się kluczem do rozwoju firmy. Z tego powodu wszyscy, którzy na poważnie chcą podejść do wzrostu i osiąganiu celów biznesowych powinni skorzystać ze wsparcia ekspertów. Dzięki dobrej agencji każdy ma szansę na przemyślane, a przede wszystkim skuteczne działania w Internecie. To nie jest rozwiązanie wyłącznie dla globalnych gigantów – wręcz przeciwnie. Dobrze prowadzona kampania to także szansa na niewielkich firm, które dopiero chcą zaistnieć na rynku krajowym lub światowym.

Czym jest influencer marketing?

W dzisiejszych czasach chyba każdy widział kampanię influencer marketingową, chociaż ciągle wiele osób nie wie, z czym tak naprawdę się spotkało. Jest to bardzo skuteczna strategia, która może pozwolić w łatwy sposób osiągnąć niezwykle pozytywne efekty. Influencer marketing to forma marketingu w social mediach, której zadaniem jest osiągnięcie wyznaczonych celów biznesowych. Specyficzna nazwa wzięła się z tego, że do kampanii zatrudnia się znane osoby – celebrytów. Dzięki ich rekomendacjom reklama może dotrzeć do większej liczby użytkowników, którzy mogą stać się klientami firmy.

Zalety influencer marketingu to przede wszystkim:

  • możliwość dotarcia do ściśle określonej grupy docelowej,
  • stosunkowo proste zdobycie zaufania klientów,
  • łatwe uzyskanie pozytywnego odbioru reklamy,
  • szansa nawiązania ciekawej i owocnej współpracy z interesującymi ludźmi.

Jak zaplanować kampanię influencer marketingową dla swojej marki?

Aby zapewnić sobie maksymalną efektywność kampanii influencer marketingowej warto skorzystać z usług specjalistów. Agencja, taka jak Agencja 2koma7 najlepiej wie, w jaki sposób dotrzeć do odbiorców i jakie działania mogą odnieść najlepsze efekty. Warto zwrócić uwagę na to, że 2koma7 to partner wielu znanych i odnoszących sukcesy na rynku firm. Dzięki dużemu doświadczeniu agencja może nawiązać przynoszącą pozytywne efekty współpracy i realnie wpłynąć na wyniki sprzedażowe. Kreatywne, nieszablonowe podejście pracowników sprawia, że przygotowywane przez nich projekty zwracają uwagę konsumentów i pozwalają realnie wpłynąć na rozpoznawalność i sprzedaż. Firma ma także duże doświadczenie w prowadzeniu kampanii influencer marketingowych – na przestrzeni lat nawiązała liczne współprace z celebrytami z całego kraju. Dzięki zebranym kontaktom może z łatwością przygotować plan reklamowy właśnie dla ciebie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, na przykład na temat tego ile kosztuje influencer marketing w 2koma7 koniecznie skontaktuj się z przedstawicielami firmy. Ich profesjonalne doradztwo może pomóc ci podjąć najkorzystniejsze kroki w kierunku skutecznej kampanii marketingowej. Pamiętaj, że decyzje zakupowe mogą być uzależnione od tego, co dzieje się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

You may also like...