Jak skutecznie wypromować Instagrama?

Instagram od jakiegoś czasu nie jest już zwykłą aplikacją “na nudę”, lecz prawdziwa biznesowa apliakcja XXI wieku, z której nie jedna osoba zarobiła ogromną ilość pieniędzy i którą my sami powinniśmy rozwijać, jednak jak skutecznie to robić?

Podstawową kwestią budowy Instagrama to – koncepcja.

Powinniśmy mieć pewną koncepcję tego jak chcemy aby nasz Instagram się prezentował, co ma się tam znaleźć, w jaką stronę ma to iść, oraz określić ogólną grupę wiekową (np. 13-21 lat)
Warto na te pytania odpowiedzieć sobie biorąc kartkę, oraz długopis i skupić się nad tym, aby wszystko dobrze rozplanować, ponieważ jeśli chcemy z tego zrobić biznes, to jak każdy inny biznes potrzebuje to szerokiego planowania i zapisywania celów.

Kiedy ten etap jest już za nami, możemy zakładać profil, lub jeśli mamy go już stworzony, wybrać jakąś krótkę, ale łatwą do zapamiętania nazwę, następnie stworzyć krótkie BIO https://dotmajster.pl/bio-na-instagramie/
Przechodząc już stricte do działań to oczywiście kluczowe są InstaStories

Warto dodawać codziennie, coś z naszego życia, chociażby zdjęcie czynności którą aktualnie robimy (przykładowo jeśli teraz gotujemy, zrobić ładne zdjęcie, lub krótki filmik)
Jeśli jesteśmy osobami z wysoką pewnością siebie i mamy pewien “dryg” możemy nagrywać krótkie vlogi co u nas słychać, dzielić się swoimi przemyśleniami, lub opowiedzieć/skomentować jakąś sytuację.

Aby nasze konto faktycznie cały czas mogło prężnie rosnąć nie zapominajmy o dodawaniu zdjęć, dlaczego?
Polubienia pod naszymi zdjęciami zwiększają nasze zasięgi, co oznacza, że więcej osób może trafić na nasz profil i zostawić obserwacje.

Jednak pewnego rodzaju “złotym środkiem” jest stałe utrzymywanie kontaktu z widzami, na przykład możemy zapytać o samopoczucie, lub zrobić zdjęcie czegoś i dać krótki opis i wysłać w formie wiadomości prywatnej, bardzo często ktoś nam odpisze na taką wiadomość, przez co będziemy mogli chwilę, lub dłuższą chwilę popisać, przez co nasze morale “w oczach” tych osób będą stale rosły.
Jeśli mamy nowe osoby, spróbujmy z nimi również nawiązywać relacje i nigdy się nie zatrzymywać na osoby które już znamy, lub mamy stały kontakt.

You may also like...