Telewizor – naprawa czy zakup nowego?

Dzisiejsze telewizory nie służą już tak długo jak ich starsi, kineskopowi bracia. Dawniej telewizor kupowało się na 10-15 lat. Dziś tego typu urządzenia wymienia się zazwyczaj co 5-8 lat. Co najczęściej ulega uszkodzeniu? Czy warto naprawiać zepsute telewizory LED, LCD?

Najczęstsza usterka nowoczesnych telewizorów w domu!

Gdy dochodzi do uszkodzenia telewizora, to zazwyczaj pada jeden jego element. Jest to matryca urządzenia. Często można spotkać się z przepalonymi pikselami, czarnymi pasami na ekranie, ciemniejszą częścią ekranu. Bardzo często jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy w telewizorze. Taką usługę wykonuje większość serwisów naprawiających telewizory i inne urządzenia RTV i AGD.

Jaka jest cena wymiany matrycy?

Sporo właścicieli uszkodzonych telewizorów zastanawia się nad tym jaki jest koszt, gdy czeka nas wymiana matrycy w telewizorze. Niestety odpowiedź na takie pytanie nie jest pocieszająca. Należy wydać co najmniej kilkaset złotych. W przypadku kilkuletnich telewizorów będzie to wydatek 500-800 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od producenta danego telewizora oraz od wielkości jego przekątnej. Im jest ona większa, tym droższa jest wymiana. W przypadku najnowszych urządzeń trzeba liczyć się z wydatkiem liczonym nawet w tysiącach złotych.
Niezależnie od tego jaki telewizor posiadamy, czy jest to urządzenie stosunkowo nowe, czy starsze, to koszt naprawy może być całkowicie nieopłacalny. Z tego też powodu tak wiele osób decyduje się na zakup nowego telewizora.

 

You may also like...