Ile kosztuje utrzymanie miesięczne bloga?

Marzysz o staniu się bardzo znanym i słynnym blogerką albo blogerem? Chcesz jednak zarabiać na dzieleniu się swoją pasją oraz wiedzą? Już wyobrażasz, sobie czytając, ten artykuł ten jeden moment, kiedy porzucisz swoją nudną pracę na etacie i jednocześnie poświecisz swój ten cenny czas jedynie temu, co tak naprawdę kochasz i lubisz to robić? A może jednak prowadzisz swoją własną firmę i dodatkowo chcesz rozpocząć content marketing za pomocą takich o to wpisów poradnikowych na swoim nowym blogu?

Jednak musisz już teraz pamiętać, iż prowadzenie takiego content marketingowego, czyli blog dla firmy, czy nawet osobisty jednak i wiąże się z różnorodnymi kosztami. Zarówno, jak i finansowymi, ale, a także z czasowymi.

Dowiedz się też i jednak i ile kosztuje założenie, ale nie tylko to. Dowiedz się jeszcze ile kosztuje, miesięczne prowadzenie tego bloga.

Prowadzenie bloga za darmo.

Chcesz może i tutaj w tym o to miejscu rozpocząć swoją taka o to też i przygodę z blogowaniem, jednak nie masz jeszcze ów pewności, czy może wystarczyć Ci ważnej motywacji do systematycznego zamieszczania o to wpisów? (Jednak pamiętaj, że wytrwałość, ale i systematyczność są naprawdę tutaj kluczowe).

Zacznij od tego.

Wypróbuj już dziś całkowicie bezpłatnie i proste w użyciu ów to i takich o to platformy do prowadzenia i bloga. Masz możliwość założenia swojego już najnowszego, ale i zarazem to pierwszego, ale i skutecznego bloga z wykorzystaniem najbardziej popularnych platform, ale jakich? Platform takich też, i jak Blogger, czy nawet WordPress.com. Za darmo. W takim o to przypadku nie będziesz jednak i musieć ponosić kosztów, które wiążą się z zakupem i domeny, ani i ważnej to usługi hostingowej.

Możesz od razu wówczas rozpocząć prowadzenie jego, korzystając ze stosunkowo to intuicyjnego systemu.

Niestety. Tego i typu rozwiązania nie jest pozbawiona od różnorodnych to wad. Otrzymujesz, wtedy i mało atrakcyjną domenę. Utrudni Ci to jednak i budowanie wizerunku profesjonalnego to też twórcy.

Poza tym.

(Czy wiesz, że prowadzony i w ten o to sposób bloga na takiej o to platformie w rzeczywistości nigdy też nie będzie Twoją własnością?)

Ceną za taki o to brak opłat za ten serwer jest też i ryzykiem, że ten o to blog w każdej chwili jednak i może naprawdę zniknąć z sieci. Mało prawdopodobne, ale jednak i całkiem to możliwe. Na przykład, kiedy i tak to bardzo to popularna platforma do blogowania jak i blog.pl, dziś już niestety nie istnieje.

Blogi tak naprawdę zostały, pozbawione profesjonalnej to domeny trudniej jest, poza tym jednak i pozycjonować w wyszukiwarce Google. Czy również i wiesz, iż większość i takich o to stron internetowych pozyskuje z Google, aż do 51 proc ruchu? Ciężko jednak i przejść obok tego i faktu naprawdę obojętnie.

Po jednej i ów to też stronie minusów należy też i zapisać mocno to ograniczone i możliwości rozbudowy funkcjonalności bloga, ale i też personalizacji. Do jego i wyboru masz jedynie to ograniczoną liczbę i takich o to gotowych szablonów, których atrakcyjność wizualna, ale i funkcjonalna pozostawią Ci sporo, albo i jeszcze więcej do życzenia.

Zatem jednak i jak sam możesz zauważyć, jak najbardziej i można prowadzić tego bloga za darmo. Pytanie jednak i brzmi. Czy faktycznie warto?

Koszty, ale jednak i nieduże.

Jeżeli i jednak chcesz zacząć już budować wizerunek profesjonalnej to blogerki albo i blogera, wówczas nie warto, abyś przesadnie i oszczędzał.

Rozpocznij od takiego prostego zakupu jak domeny dla swojego bloga. Może i też również ona otrzymać ów rozszerzenie, czyli i końcówkę w różnym to jednak i wariancie. Najbardziej takie o to prestiżowe są to:

 •  .pl
 • .com.
 • .com.pl.
 • .net.pl
 • .net

Masz też i do wyboru domeny, które są regionalne. Czyli takie jak:

 • .Waw.pl
 • .Opole.pl
 • .katowice.pl

Koszt takiego to zakupu, ale i następnie przedłużenia domeny z każdym to rokiem może jednak i być różny. Zwykle wynosi od kilkunastu do nawet i kilkuset złotych. (bardziej też egzotyczne to rozszerzenia). Firmy takie, które oferują, domeny często oferują, ich też rejestrację za 0 złotych, albo jednak za bardzo to symboliczną kwotę, jednak i uważaj na różne to promocję, często jednak i są też i takie o to kruczki. Warto jednak i zachować szczególną to ostrożność, ale też i jest ważne, aby przeczytać bardzo dokładnie ich cennik. Może się również i okazać, że koszty przedłużenia o to tej Twojej domeny w kolejnych to latach będzie i przesadnie też i wysoki.

Koniec i końców to i ile kosztuje prowadzenie bloga, zależy już od platformy, ale i od ów pakietu, jakie wybierasz. Opcji jest, też o wiele więcej niż myślisz.

Ile kosztuje prowadzenie bloga na WordPress?

WordPress i w wersji org. Potrzebuje jednak i dwóch jednak i podstawowych rzeczy do jego działania. Hosting, ale i domeny. Nie bez takich to powodów większość takich stron dostępnych już w Internecie jest też i obsługiwania z wykorzystaniem ów systemu zarządzania treścią (CMS) WordPress.org.

Ile jednak i kosztuje prowadzenie tego bloga na podstawie ten jeden z najbardziej popularnych systemów?

Hosting — Koszty z tym też i związane są dość niskie. Wychodzą one od 100 do 300 złotych rocznie. Cena też i zależy od:

 • Mocy hostingu.
 • Powierzchnia serwera.
 • Limit transferu.
 • Maksymalna liczba unikalnych to użytkowników.

W takim o to przypadku solidnych to firm, w cenie jednak i usługi hostingowej może być też i również wliczona to taka możliwość korzystania z certyfikatu do takiego o to szyfrowania danych, inaczej zwany SSL a też i taka o to domena na pierwszy rok użytkowania.

To też jednak i podstawa wystarczy również i tutaj, aby i zacząć działać. Oczywiście jednak i WordPress to też i takie to morze możliwości, a z czasem koszty dodatkowe. Możesz i zdobyć wiedzę też samodzielnie, ale i samodzielnie również instalować ów wtyczki, szablony, ale i dbać o aktualizację i bezpieczeństwo. Jeżeli i jednak Ty zdecydujesz się na ów to usługi zewnętrzne to jednak i musisz tutaj liczyć się z dodatkowymi to kosztami. Ich jednak koszt zależy tutaj od bardzo dużo czynników, równie dobrze może to też i być od kilkudziesięciu, ale jednak i kilkuset złotych jednorazowo za taką o to konkretną i usługę, a nawet do kilku tysięcy złotych za bardziej już kompleksowe, ale i złożone to tematy.

Ile może wynosić, ale też i ile kosztuje prowadzenie bloga firmowego?

Jeżeli i też myślisz o założeniu swojego poważnego też i bloga firmowego, wówczas i prócz kosztów, które są również związane z zakupem takiego to hostingu, ale i domeny warto jednak i zainwestować w jego i bieżącą to promocję, czy również i zlecić tworzenie również i profesjonalnych treści na niego. W końcu jednak i nie każdy ma lekkość pióra.

Część i tego o to działań nie wymaga już ponoszenia kosztów finansowych. Opłaca się na przykład tutaj powiązać bloga ze stroną ów na Facebooku i w ten o to również i sposób skutecznie docierać do takiego to szerszego i grona osób. Odpowiednie też i tutaj elementy powinny i zachęcać do jego takowego to śledzenia Twoich ów treści w obu kanałach.

Możesz w tym o to miejscu wykupić płatną też i kampanię w tym o to popularnym też i serwisie społecznościowym. Wówczas i sam będziesz mógł określić budżet, jaki jesteś jednak i w stanie przeznaczyć na ten o to cel. Skuteczną formą tego o to promocji jest także i dodanie wpisów gościnnych na powiązanych to tematycznie blogach, a również i wykupienie jednak i reklamy w wyszukiwarce na Google.

Jeżeli jednak nie masz również i wystarczająco dużo takiego to czasu na dodawanie i nowych to wpisów, wówczas jeszcze musisz tutaj pomyśleć o nawiązaniu o to takiej to współpracy z zawodowym już copywriterem. Cena każdego to merytorycznego artykułu o takiej to długości jak 5.000 znaków ze spacjami będzie tutaj kosztować w przedziale od 100 złotych do kilkuset złotych za jeden.

Pamiętaj, że wpis na blogu powinien być również i wzbogacony o takie to zdjęcia. Jeżeli i nie możesz wykonać ich również to samodzielnie, możesz tutaj już teraz i skorzystać z takiej to oferty banków zdjęć. Możesz też i tam zakupić fotografie, które są o bardzo dużej to rozdzielczości.

Warto również i także zacząć pozycjonować bloga w jego i naturalnych to ów wynikach na Google. Koszty takiej jednak i usługi są również i związane z wykonywaniem to pracy również wynoszą one od 100 do nawet i 10.000 złotych każdego to miesiąca.

You may also like...