Telewizor – naprawa czy zakup nowego?

Dzisiejsze telewizory nie służą już tak długo jak ich starsi, kineskopowi bracia. Dawniej telewizor kupowało się na 10-15 lat. Dziś tego typu urządzenia wymienia się zazwyczaj co 5-8 lat. Co najczęściej ulega uszkodzeniu? Czy warto naprawiać zepsute telewizory LED, LCD?

Najczęstsza usterka nowoczesnych telewizorów!

Gdy dochodzi do uszkodzenia telewizora, to zazwyczaj pada jeden jego element. Jest to matryca urządzenia. Często można spotkać się z przepalonymi pikselami, czarnymi pasami na ekranie, ciemniejszą częścią ekranu. Bardzo często jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy w telewizorze. Taką usługę wykonuje większość serwisów naprawiających telewizory i inne urządzenia RTV i AGD.

Jaka jest cena wymiany matrycy?

Sporo właścicieli uszkodzonych telewizorów zastanawia się nad tym jaki jest koszt, gdy czeka nas wymiana matrycy w telewizorze. Niestety odpowiedź na takie pytanie nie jest pocieszająca. Należy wydać co najmniej kilkaset złotych. W przypadku kilkuletnich telewizorów będzie to wydatek 500-800 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od producenta danego telewizora oraz od wielkości jego przekątnej. Im jest ona większa, tym droższa jest wymiana. W przypadku najnowszych urządzeń trzeba liczyć się z wydatkiem liczonym nawet w tysiącach złotych.
Niezależnie od tego jaki telewizor posiadamy, czy jest to urządzenie stosunkowo nowe, czy starsze, to koszt naprawy może być całkowicie nieopłacalny. Z tego też powodu tak wiele osób decyduje się na zakup nowego telewizora.

 

You may also like...